KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009039

nr 1200 9039

Maija Ponsi-Pettinen

(1925-1991), Finland

Oljemålning, Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 24x29 cm

Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.

Utrop:

300 kr

Såld:

350 kr

måndag 27 augusti 2018
kl 20:59:25

Maija Ponsi-Pettinen

Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen