KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009039
*
nr 1200 9039
Maija Ponsi-Pettinen
(1925-1991), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 24x29 cm
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2018
kl 20:59:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 10:34:57
1
100 kr
27/8 14:13:19
2
300 kr
27/8 20:53:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Maija Ponsi-Pettinen
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland maija ponsi-pettinen norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Maija Ponsi-Pettinen
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen
nr 1200 9039
Maija Ponsi-Pettinen
(1925-1991), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 24x29 cm
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/8 10:34:57 | 1 | 100 kr |
| 27/8 14:13:19 | 2 | 300 kr |
| 27/8 20:53:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Maija Ponsi-Pettinen
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland maija ponsi-pettinen norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



